Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Baron

psy do adopcji

Psy do adopcji

psy do adopcji z pupilove.pl

Samotność, ból i beznadzieja, tego właśnie doświadczał Baron to codzienność tułając się chwiejnym krokiem z trudem stawiając łapę za łapą w poszukiwaniu jedzenia. Gdy trafił do przytuliska przywieziony przez Straż Gminną, był zdezorientowany i przerażony. Trudno było spokojnie patrzeć na tę kupkę nieszczęścia. Wychudzony, stojący na drżących nogach staruszek z lękiem obserwował każdy nasz ruch. Na szczęście bardzo szybko przekonał się, że może czuć się bezpiecznie i wtedy pokazał nam swoje prawdziwe oblicze. Jego uśmiech jak zbliżamy się do boksu, radość z kontaktu, głaskania, spaceru. Choć w jego przypadku, spacery są raczej krótkie. Psiak okazał się wdzięcznym pacjentem, bez grymasu poddawał się prześwietleniom, badaniom jakby wiedział, że to jego szansa na życie bez bólu. Baron cierpi z powodu zespołu końskiego ogona, czyli zespołu objawów neurologicznych spowodowanego uszkodzeniem końcowego odcinka rdzenia kręgowego. Objawy są widoczne gołym okiem – psiak tylna część ciała ma mocno obniżoną, znacznie ugięte, chwiejne tylne łapy, a wszystkiemu towarzyszy spadek masy ciała. Choroba jest już zaawansowana, ale możemy zrobić wiele, żeby opóźnić i złagodzić jej przebieg, stosując odpowiednie leczenie oraz rehabilitację, sprawić by reszta jego życia była pozbawiona bólu i żeby nie zabrakło głaszczącej dłoni, kolan do których można się przytulić, aby jego wspaniały uśmiech gościł na jego pyszczku każdego dnia. Baron na szczęście bardzo ładnie reaguje na leki, po których o wiele lepiej chodzi. To, co można dla niego zrobić, to dołożyć starań, aby ostatni rozdział w swoim życiu przeżył w najwyższym możliwym komforcie, z dala od schroniska, w towarzystwie dobrych, troskliwych ludzi, którzy otoczą go opieką i będą dla niego wyrozumiali. Mamy nadzieję, że mimo jego wieku, który został oceniony na 10 lat, ktoś będzie chciał się przekonać o tym jaki to uroczy i kochany pies i Baron nie spędzi reszty życia w betonowym boksie. Dla niego najważniejszy jest człowiek, w przytulisku bardzo cierpi z powodu samotności. Pies został odrobaczony, zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym i zaszczepiony. Dla Barona szukamy domu stałego lub tymczasowego, w którym prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu poczuje się chciany i kochany.

Baron znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna. Baron nie zostanie wydany do życia na dworze, w kojcu, budzie, ani na łańcuchu.
Dane kontaktowe
Kontakt: 501 173 726

pamiętaj że psy z adopcji kochają najmocniej!

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji