Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Borys

psy-do-adopcji-pupilove-twoj-nowy-przyjaciel-borys-do-adopcji-wielkopolskie

Psy do adopcji

psy do adopcji z pupilove.pl

BORYS – ok. 5 lat, w schronisku w Kaliszu od sierpnia 2015 r. do dnia dzisiejszego. Pozostaje pod codzienną opieką terapeuty psów, który dba o zminimalizowanie jego stresu w schronisku. Ma kontakt z innymi psami, co rozwija jego umiejętności społeczne i uczy komunikowania się z psami.

WZROST: duży.

KASTRACJA: tak.

POZIOM ENERGII: spokojny, zrównoważony.

STOSUNEK DO LUDZI: dla tych, których zna, jest cudownym towarzyszem i obrońcą. Lubi dotyk, choć nie narzuca się z prośbami o niego, lubi zabawę z człowiekiem. Jeżeli kogoś nie zna, nie nawiązuje kontaktu. Na swoim terenie stara się odstraszyć intruza, skutecznie. Jeżeli intruz zdecydowałby się mimo wszystko wejść na jego teren, Borys mógłby zareagować agresją.

STOSUNEK DO INNYCH PSÓW: z małymi, nieagresywnymi psami dogaduje się bez problemu, nawet jeśli są samcami. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy ma do czynienia z dużym, agresywnym samcem, który sam prowokuje kłótnię – z takimi psami nie powinien mieć do czynienia, gdyż nie radzi sobie z jawną agresją i może wdać się w bójkę. Nie czuje się dobrze w schronisku, gdzie jest tak dużo psów.
Jeśli mieszkałby z innym psem, na czas jedzenia powinny być odseparowane, aby nie dochodziło do konfliktów.

SZCZEKLIWOŚĆ: nie należy do psów hałaśliwych. Szczeka tylko wtedy, gdy jest mocno zaniepokojony sytuacją, np. podejściem do boksu obcych ludzi albo agresywnych psów.

PROBLEMOWE ZACHOWANIA: z racji wzrostu nie ma żadnego problemu w przeskakiwaniu niskich grodzeń; możliwość agresji w sytuacji poczucia zagrożenia

ZDROWIE: nie stwierdzono chorób. Na pewno warto podawać suplementy na stawy.

NAJLEPSZE WARUNKI: dom z ogrodem lub gospodarstwo, w których mógłby swobodnie biegać i żyć zarówno w domu (bo bardzo potrzebuje towarzystwa człowieka), jak i na dworze. Borys czułby się dobrze także w mieszkaniu w bloku, pod warunkiem regularnych spokojnych spacerów. Najlepszy byłby dla niego jeden właściciel, nie pełna rodzina. Zdecydowanie nie polecamy do rodzin z małymi dziećmi, ani do osób szkolących swoje psy z użyciem awersji.

Istnieje możliwość dowozu Borysa do innego miasta, jednak zanim to nastąpi, skontaktuj się z nami, abyśmy upewnili się, że jest to psiak dla Ciebie 🙂

Kontakt 505 344 666

pupilove.pl psy do adopcji

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji