Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Dexer

twoj-nowy-przyjaciel-dexter-do-adopcji-psy-bez-rodowodu

Psy do adopcji

psy do adopcji z pupilove.pl

DEXTER – ok. 6 lat, w schronisku w Kaliszu od 2012 r. do dnia dzisiejszego. Pozostaje pod codzienną opieką terapeuty psów, który dba o zminimalizowanie jego stresu w schronisku. Jest jednym z psów mającym codzienny kontakt z psami z boksu eksperymentalnego, które pomagają mu w uporaniu się z problemami i dbają o nabywanie kompetencji społecznych.

WZROST: niski.

KASTRACJA: nie.

POZIOM ENERGII: normalny.

STOSUNEK DO LUDZI: należał do psów, które bardzo długo nie dały się w schronisku dotykać żadnemu człowiekowi, otworzył się dopiero podczas pracy z terapeutą i od tamtej pory jego problem z człowiekiem zmalał. Pozwala na dotyk, czasem nawet o niego prosi, wskakując na kolana 🙂 Daje się prowadzić na smyczy. Jednak ten epizod lękliwości w jego życiu pozostawił po sobie ślad, i do dziś Dexter jest nieufny wobec obcych i czasem boi się panicznie napotkanych rzeczy, sytuacji.

STOSUNEK DO INNYCH PSÓW: wobec suczek nieco narzucający się, potrafi stać się cieniem ukochanej i krążyć za nią całą dobę, ale wyłącznie w celach towarzyskich, nie rozrodczych 🙂 Samce toleruje, ale wobec niektórych nie jest miły, zwłaszcza, gdy wyczuwa emocjonalną przewagę. Gdy spotyka psa silniejszego psychicznie od siebie, unika spotkań. Przyparty do muru, potrafi wdać się w sprzeczkę, nawet, jeśli widzi, że nie ma szans na wygraną.
Nie powinien mieć problemów z akceptacją innych gatunków, np. kotów.

SZCZEKLIWOŚĆ: nie jest psem szczekającym, szczeka wyłącznie na inne psy, jeżeli zajdą mu za skórę.

PROBLEMOWE ZACHOWANIA: duża lękliwość, która na początku, zanim poczuje się dobrze, może być kłopotem np. na spacerach.

ZDROWIE: nie stwierdzono chorób.

NAJLEPSZE WARUNKI: mieszkanie w bloku lub dom z ogrodem. Lubi spacery, jest ciekaw świata. Najlepiej, aby był razem z suczką, która stanie się dla niego całym światem. Najlepszym opiekunem byłoby dla niego małżeństwo na emeryturze lub rodzina bez małych dzieci, które mogą go przerażać swoją hałaśliwością, prowadząca spokojny, unormowany tryb życia.

Zdecydowanie nie oddamy Dextera osobom szkolących swoje psy z użyciem awersji!

Istnieje możliwość dowozu Dextera do innego miasta, jednak zanim to nastąpi, skontaktuj się z nami, abyśmy upewnili się, że jest to psiak dla Ciebie 🙂

Kontakt 505 344 666

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji