Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Elfik

120
Pupilove.pl

Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak ADOPCJA

Gdy ubiegłorocznej jesieni znaleziono Elfika na poboczu szosy, nie wiadomo było czy podróż schroniskowym busikiem nie będzie dla niego ostatnią…Młode szczenię – wyziębiony, trzy nóżki niesprawne, paskudna, stara, otwarta rana na łokciu – nawet nie płakał.
Psiak ze schroniska trafił do domu tymczasowego gdzie był leczony a przednią łapke udało się uchronić przed amputacją
Teraz Elfik jest zdrowy i choć przednia łapka nigdy nie będzie w pełni sprawna, to orteza pozwala na optymalne poruszanie się chociaż i bez niej Elfik radzi sobie świetnie. Niestety w domu tymczasowym Elfik nie może zostać na stałe. Pragniemy, aby nie musiał wrócić do schroniska.
Elfik jest bardzo wesołym i kontaktowym psiakiem. Przednia łapka, wsparta ortezą, w niczym mu nie przeszkadza, uwielbia się bawić i jest bardzo aktywny – jak każdy młody, zdrowy psiak.
Niestety okres dojrzewania czyli najlepszy czas na socjalizację ze światem, Elfik spędził w klatce lub na ograniczonej powierzchni – ze względu na zrastające się kości i gojące rany.
Teraz trzeba nadrobić braki socjalizacyjne i nauczyć Elfika prawidłowego kontaktu z psami i z nowymi ludźmi. Elfik jest już wykastrowany. Opiekunowie w obecnym domu tymczasowym mogą z nim zrobić wszystko, jednak nowy właściciel musi dać mu chwilę żeby zaufał.Trzeba pokazać mu zasady, chwalić, co dobre, ignorować niepożądane, ośmielać kiedy trzeba, ale też uczyć samokontroli i opanowania emocji. No i kochać 🙂 – mądrze – i rozpieszczać – ale tylko ciut 😉
Poprowadzony przez osobę z doświadczeniem, stanie się najmilszym Uczniem i Przyjacielem, bowiem gdy wyprowadza się psa z lęków i stresu rozhuśtanych emocji, obserwując jego uspokojenie, budzącą się wiarę, ślepe wręcz zaufanie do Opiekuna i spokojny sen, wówczas rodzą się między nimi najsilniejsze więzi uczuciowe, inne, głębsze, wzruszające…
Elfikowi pomóc może spokojna, dorosła Opiekunka/Opiekun, jednak dzieci budzą u Elfika iście kosmiczne reakcje, więc – dla dobra wszystkich – nowy dom powinien być bez małych dzieci.

Osoby zainteresowane adopcją Elfika prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Kasią pod numerem telefonu 662-549-351 lub ze schroniskiem OTOZ Animals w Dąbrówce k. Wejherowa, pod nr 607-540-557.

Komentarze

komentarze


Pupilove.pl
http://www.pupilove.pl

"Ratując jednego psa nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

schronisko psy do adopcji