Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

KACHNA

domiprzy-7

Kachna – niewielka sunia o smutnej historii, zakończonej pobytem w schronisku. Inteligentna, z potrzebą aktywności, ale jednocześnie średnio ruchliwa.
Nie radzi sobie z emocjami. Sunia cierpi na psi odpowiednik nerwicy natręctw. Gdy wokoło za dużo bodźców, gdy jest mocno pobudzona albo bardzo znudzona – atakuje tył swojego ciała. Nie są to ataki, które jej zagrażają – może i musi z nimi żyć, ponieważ zostały w niej mocno utrwalone. Z tego też powodu nie należy jej dotykać znienacka. Kachna działa wtedy odruchowo. Gryzie, ale nie człowieka tylko własny zadek. Opiekun musi chronić ją przez sytuacjami, w których obcy ludzie wyciągają do niej ręce, czy wchodzą na jej posłanie. Kachna reaguje wówczas bardzo nerwowo. Kluczem do niej jest delikatność. Jeśli ta sama osoba odczeka chwilę, po upływie której zawoła dziewczynkę – ta sama upomni się o pieszczoty.
Wobec psów dominująca, ale nie wykazująca agresji. Mocno i przesadnie reaguje na stres.
Bystra, zabawna. Lgnie do ludzi, których bliskość jest dla niej bardzo ważna. Musi otrzymywać dzienną porcję czułości, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Zbyt wiele pieszczot może ją niepotrzebnie pobudzać.
Bez większych problemów zostaje w domu sama, z zachowaniem czystości również radzi sobie coraz lepiej. Dom to jej królestwo. Sunia jest mocno terytorialna.
Szukamy jej domu w cichej okolicy i właściciela, który zrozumie potrzeby suni i odpowie na nie. Takiego, który sprawi, że jej otoczenie stanie się przyjazne, przewidywalne, a plan dnia stały i rutynowy. Powinna to być osoba spokojna (imprezy, ożywione życie towarzyskie nie będą dla Kachny dobre), prowadząca ustabilizowany tryb życia. Dom cichy, bez dzieci, dom z kochającym mądrze człowiekiem, rozumiejącym że ta sunia potrzebuje specyficznej opieki, w zamian za którą wiernie pokocha.

 Mieszka w hoteliku koło Radomia. Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta i umowa)
kontakt:
724425008
fundacja@zwierzecapolana.org

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji