Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Kachna

bg43fdf
Pupilove.pl

Malutka sunia, piękna o bardzo smutnej i długiej historii, zakończonej pobytem w psim bidulu. Dziś ma szanse na lepsze życie na nowego pana. To stare życie zostawiło w niej ślad…ale ona też zasługuje na miłość
Kachna jest niezwykła. Inteligentna, z potrzebą aktywności, ale jednocześnie średnio ruchliwa. Jest psiakiem wyjątkowym pod wieloma względami, potrafi kochać ale potrafi też pokazać ,,pazurki”
Nie radzi sobie z emocjami. Sunia cierpi na psi odpowiednik nerwicy natręctw. Gdy wokoło za dużo się dzieje, gdy jest mocno pobudzona albo bardzo znudzona – atakuje samą siebie a dokładniej tył swojego ciała. Nie są to ataki, które jej zagrażają – może i musi z nimi żyć, ponieważ zostały w niej mocno utrwalone. Z tego też powodu nie należy suni straszyć, zachodzić od tyłu itp. Kachna działa wtedy odruchowo, gryzie. Lecz to wszystko objawia się tylko i wyłącznie do niej samej, Kancha nie przenosi tego na ludzi.
Oprócz tego sunia pomimo swoich małych rozmiarów ma ,,duży” charakter. Lubi dominować nad innymi psami choć nie zawszę. Należy pamiętać o poświęceniu jej czasu.
Ale Kachna to nie tylko same minusy. Plusy – bystra, inteligentna, zabawna. Lgnie do ludzi, których bliskość jest dla niej bardzo ważna. Musi otrzymywać dzienną porcję czułości, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Zbyt wiele pieszczot może ją niepotrzebnie pobudzać.
Sunia nie ma problemów z zostawianiem w domu samej, potrafi zachować czystość i jest bardzo ,,domowa” i dba o swoje terytorium.
Opiekun musi chronić ją przez sytuacjami, w których obcy ludzie wyciągają do niej ręce, czy wchodzą na jej posłanie. Kachna reaguje wówczas bardzo nerwowo. Kluczem do niej jest delikatność. Jeśli ta sama osoba odczeka chwilę, po upływie której zawoła dziewczynkę – ta spokojnie odwzajemni czułości.
Sunia to taki misz-masz emocji, ale można stworzyć jej takie warunki, w których będzie żyła spokojnie, kochając nowego pana.
Szukamy jej domu w cichej okolicy i właściciela, który zrozumie potrzeby suni i odpowie na nie. Takiego, który sprawi, że jej otoczenie stanie się przyjazne, przewidywalne, a plan dnia stały i rutynowy. Powinna to być osoba spokojna (imprezy, ożywione życie towarzyskie nie będą dla Kachny dobre), prowadząca ustabilizowany tryb życia. Dom cichy, bez dzieci, dom z kochającym mądrze człowiekiem, rozumiejącym że ta sunia potrzebuje specyficznej opieki, w zamian za którą wiernie pokocha. Kachna zasługuje na nowe życie. Jesteś gotów sprawić, by w końcu poczuła się bezpiecznie?

Sunia przebywa w hoteliku pod Radomiem

Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta i umowa)

Kontakt z ogłoszeniodawcą

 

Imię / schronisko:   Fundacja Zwierzęca Polana
Strona internetowa:   www.fundacjazwierzecapolana.org/
Numer telefonu:  724 425 008

Komentarze

komentarze


Pupilove.pl
http://www.pupilove.pl

"Ratując jednego psa nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

schronisko psy do adopcji

Komentarze