Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Kornelek

kornelek11

Wystraszonego, wycofanego Kornelka przedstawialiśmy Wam już w lipcu ubiegłego roku, tuż po przyjęciu. Do tego, że człowiek i kontakt z nim może być fajny przekonał się stosunkowo szybko, w ciągu kilku dni. Polubił głaskanie, przytulanie, zabawę.
Ale już w przytulisku w Kozienicach wolontariuszka zauważyły potworne przerażenie jakie wywoływał u niego sam widok obroży czy smyczy. To nie był zwykły strach psa przed czymś czego nie znał. To była panika, przerażenie totalne, skowyt…Jakby mu się zdawało,że walczy o życie. Znał uwięź, pamiętał coś i było to coś strasznego.
Przez ponad 2 miesiące siadywaliśmy wieczorami w boksie z Kornelkiem, z jego obrożą i smaczkami …Po paru tygodniach obrożę pozwolił sobie zakładać ale smyczy bał się nadal. Już bez paniki ale o zapięciu nie było mowy. Pozwolił na to,zaufał po kolejnych kilku tygodniach. Kolejnym etapem było wyjście z kojca, nawet na kilkanaście metrów, tyle ile chciał. Mijały kolejne tygodnie i dziś chłopak uwielbia towarzystwo człowieka, uwielbia spacery. Jeszcze tylko sporadycznie wracają strachy z przeszłości ,ale wystarczy wtedy Kornelka pogłaskać, przytulić i już po chwili jest znów dobrze. I jeszcze “tylko” trzeba znaleźć kogoś, Człowieka, który naszego czarnulka mocno pokocha,zrozumie. Pewnie nie będzie łatwo go znaleźć dla zwyczajnego ,czarnego kundelka po przejściach ale musi nam się udać.
Kontakt: 692 387 95

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji