Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Merlin

psy-do-adopcji-pupilove-amstaffy-niczyje-dog-canario-merlin-do-adopcji-lodz

Psy do adopcji

psy do adopcji z pupilove.pl

Pytacie, a skąd On jest? ano jest z okolic Kielc, gdzie włóczył się po wiejskich drogach. Spędził w przechowalni 3 tygodnie, co prawda nie ogłaszany przez nikogo ale również nie szukany. Jest to piękny klasyczny pies w typie Doga Kanaryjskiego, ma ok 4 lat i waży obecnie 41 kg.
Pogryzienia na pysiolu sa powierzchowne sprzed powiedzmy tych 3 tygodni, goją się dobrze strupki odchodzą, sierść odrasta. Merlinek prawdopodobnie pogryzł sie z jakimś psiowym miejscowym rezydentem również włóczykijem i ma pochamrotany pysiek, obsolutnie nie jest to pies po walkach lub większych bojach.
Troszkę się już poznaliśmy i możemy opisać zachowanie psiaka.
Samochodem jeździ doskonale widać, że lubi i jeździł. Nie stresuje się jest w aucie “smerfem – ważniakiem”
Kocha ludzi pozwala na wszelkie zabiegi, dziś bez problemu miał pobrane wymazy i krew i zniósł wszystko dzielnie. W hotelu zachowuje się bardzo grzecznie, spokojnie maszeruje do swojego pokoiku, nie brudzi, nie wyje, nie niszczy posłanka, grzecznie czeka na swoją kolej.
Nie pilnuje zasobów bezstresowo można dokłądać karmę dolewać wodę nie denerwuje się spokojnie czeka. Przy zapinaniu smyczy nie ekscytuje się zbytnio, w pierwszych minutach spaceru nie jest nadpobudliwy lecz troszkę ciągnie. Nie przejawia żadnej agresji ani dominacji w stosunku do dzieci.
W klinice nie reagował na koty w kontenerkach ( pacjenci kliniki) istnieje prawdopodobieństwo, że mieszkał na terenie jednej posesji z kotami i jest przyzwyczajony do ich widoku.
Ruch wielkomiejski nie deprymuje naszego olbrzyma, tramwaje, samochody nasilony hałas nie robią na nim wrażenia. Nie lubi kagańca natychmiast próbuje się pozbyć takiego elementu wyposażenia.
Są także złe wiadomości Merlin bardzo żle reaguje na inne psy bez różnicy czy pies czy suka,mały czy duży. Niestety widząc psa ewidentnie ciągnie w jego strone i wydaje przedziwne dzwięki piskliwego, nerwowego szczekania, z pewnością nie jest to pozytywna reakcja na psy. Ponieważ jest to bardzo silny, duży pies kłopotem byłoby zamieszkiwanie psa w blokowisku w stosunkowo dużym skupisku innych czterołapków.
Wg naszej oceny Merlin był mieszkańcem domku jednorodzinnego, wchodził do domu nie ma z tym kłopotu, jednak większość czasu spędzał na zewnątrz. Rozglądamy się za nowym domem dla misiaczka i raczej powinien to być domek z ogródkiem. Merlin musi być psim jedynakiem, kontakty z ludzmi są bardzo bardzo pozytywne.
Nie przekazujemy psa do budy ani do pilnowania !!!
Pies przebywa w hoteliku pod Łodzią kontakt 503 30 50 77

pupilove.pl psy do adopcji

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji