Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Maniuś

psy-do-adopcji-pupilove-twoj-nowy-przyjaciel-manius-do-adopcji-

MANIUŚ – ok. 9 lat, w schronisku w Kaliszu od 2010 r. do dnia dzisiejszego. Pozostaje pod codzienną opieką terapeuty psów, który dba o zminimalizowanie jego stresu w schronisku. Jest jednym z psów mającym codzienny kontakt z psami z boksu eksperymentalnego, które pomagają mu w uporaniu się z problemami i dbają o nabywanie kompetencji społecznych.

WZROST: średni.

KASTRACJA: tak.

POZIOM ENERGII: spokojny, zrównoważony. W zasadzie poziom energii żółwia 🙂

STOSUNEK DO LUDZI: bardzo lubi towarzystwo ludzi, ale nie jest psem narzucającym się i wpraszającym się na kolana, pozostawia człowiekowi pełną swobodę. Najbardziej lubi człowieka, gdy ten daje mu jeść 🙂 Maniek boi się nieco ludzkich twarzy – objawia się to kłapaniem zębami tuż przed człowiekiem, gdy ten schyla się do niego i zbliża swoją twarz. Z tego powodu nie polecamy Maniusia do malutkich dzieci, którym ciężko byłoby wytłumaczyć, aby unikały takich sytuacji.

STOSUNEK DO INNYCH PSÓW: w towarzystwie psów zachowuje stoicki spokój i naprawdę niełatwo wyprowadzić go z równowagi. Nawet psom agresywnym nie bardzo się to udaje. Jest tylko jedna sytuacja, w której Maniek potrafi się postawić: gdy ma przy sobie zasób. Lepiej więc, gdy jego towarzyszem będzie inny pies nie mający takiego problemu. Szkoda byłoby, gdyby Maniek był jedynakiem, bo naprawdę lubi towarzystwo psów. Polubi też bez problemu wszelkie inne gatunki zwierząt, np. koty.

SZCZEKLIWOŚĆ: absolutnie nie należy do psów hałaśliwych. Szczeka wyłącznie w celu zwrócenia na siebie uwagi i w chwilach mocnej frustracji.

PROBLEMOWE ZACHOWANIA: obrona zasobów, zwłaszcza jedzenia, ale zainteresowaniem cieszą się także wszelkie zabawki, szmatki, patyki. Obrona polega na tym, że Maniek kładzie się na przedmiocie i może na nim leżeć godzinami. Maniek boi się nieco ludzkich twarzy – objawia się to kłapaniem zębami tuż przed człowiekiem, gdy ten schyla się do niego i zbliża swoją twarz. Z tego powodu nie polecamy Maniusia do malutkich dzieci, którym ciężko byłoby wytłumaczyć, aby unikały takich sytuacji.

ZDROWIE: dolega mu wyłącznie nadwaga. Należy trzymać dietę i kontrolować jedzenie, gdyż Maniek jest w stanie zjeść konia z kopytami. Albo dwa 🙂

NAJLEPSZE WARUNKI: mieszkanie w bloku na parterze lub dom z ogrodem, gospodarstwo. Nie potrzebuje długich spacerów, lubi wylegiwać się na słońcu i odpoczywać. Najlepszym opiekunem byłoby dla niego małżeństwo na emeryturze lub rodzina bez małych dzieci, prowadząca spokojny, unormowany tryb życia.

Zdecydowanie nie oddamy Maniusia osobom szkolących swoje psy z użyciem awersji!

Istnieje możliwość dowozu Maniusia do innego miasta, jednak zanim to nastąpi, skontaktuj się z nami, abyśmy upewnili się, że jest to psiak dla Ciebie 🙂

Kontakt: 505 344 666

pupilove.pl psy do adopcji

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji

Komentarze