Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Pies pierwszy prawdziwy przyjaciel dziecka

pupilove.pl-psy-do-adopcji-art2
Pupilove.pl

Pies pierwszy prawdziwy przyjaciel dziecka

Dzieci w naturalny sposób dążą do kontaktu ze zwierzętami. Im bardziej futerkowe, włochate, ,,milusie” tym budzą większą ciekawość. Pragną je pogłaskać, przytulić, nawiązać z nim bliski kontakt. Dzieci od najmłodszych lat poznają świat zwierząt. Chętnie uczą się i naśladują dźwięki wydawane przez kotki, pieski, kurki itd. Jest to naturalne pragnienie kontaktu ze światem zwierząt. Dzieci kochają psy i nie chcą im sprawić krzywdy, maja więc silna motywację, by troszczyć się o ich komfort i dobre samopoczucie. Każdy z nas wspomina psiaka z którym się wychował, pamiętamy jego imię, ulubiona zabawkę i chwilę jakie razem spędziliśmy. To wszystko świadczy o tym jakie doświadczenia są dla nas ważne.

pupilove-fb-post

Posiadając psa, dzieci uczą się odpowiedzialności za drugą istotę. Uczą się, że zwierzę ma określone potrzeby, które należy spełniać, by było szczęśliwe i zdrowe, uczy to także wrażliwości na drugą istotę – tego, że pies również czuje, ma emocje. Jednocześnie pies dostarcza też wiele radości i pozytywnych przeżyć, może być kompanem zabaw, powiernikiem tajemnic, towarzyszem dnia codziennego.

 

Kontakty z psem, zwłaszcza od najmłodszych lat wykształcają empatię i wrażliwość na druga istotę, uczy bezwarunkowej miłości. Dzieci mogą zrozumieć, że szczęśliwe życie psa jest zależne od nas. Muszą zadbać o to, by piesek miał wodę do picia, nie był głodny albo że musi wyjść na spacer. W trakcie zabawy z psem uczą się odpowiedzialności, uważności i delikatności. Przy nauce są niezwykle pomocne. Czytając na głos w towarzystwie psa jest idealnym sposobem na zbudowanie pewności siebie i szybką naukę poprawnego czytania. Spacery z psem pozwalają nauczyć systematyczności w zamian dzieci otrzymują zabawę na świeżym powietrzu, wspaniałe przygody i nowe znajomości. Dziecko poprzez bliski związek z psim przyjacielem w naturalny sposób nabywa umiejętności, które przydadzą się w codziennym życiu i kontaktach z innymi. Psiak może stać się prawdziwym przyjacielem.

Jeśli rozważacie adopcją psa ze schroniska z całego serca zachęcamy!

Psy do adopcji

czekają na nowe domy, tysiące psów, szczeniąt, młodych, starszych, rasowych i nierasowych, oddanych czy porzuconych. Każdy z nich może stać się cząstką Twojej rodziny. Najbardziej oddanym przyjacielem Twojego dziecka.

UDOSTEPNIAJMY PUPILA NIECH ZNAJDZIE SWOJEGO PRZYJACIELA.

Komentarze

komentarze


Pupilove.pl
http://www.pupilove.pl

"Ratując jednego psa nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

schronisko psy do adopcji