Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Teodor

teodor

Teodor dojrzały pies szuka doświadczonego domu.

Teodor trafił do schroniska 13 lutego 2014r. Ma ok. 10 lat. Teodor przyjechał z etykietką: „Uwaga, on gryzie”. Kiedy słyszymy takie słowa od razu mamy ochotę zacząć pracować z psem, poznać go ponieważ wielokrotnie jest tak, że pies gryzie ze strachu, na skutek tego co kiedyś przeżył.

Z Teodorem nie było i nie jest łatwo. Pierwsze spotkanie z nim uświadomiło mi, że to naprawdę fajny pies ale trochę nieprzewidywalny. Podczas pierwszego spotkanie podszedł do mnie, przytulił się, prawie wszedł mi na kolana. Zaczęłam go delikatnie głaskać, były jednak momenty kiedy Teodor leciał z zębami do moich rąk, wówczas odpuszczałam głaskanie a on znów napierał na głaskanie.

Obecnie puszczamy Teodora luzem na terenie schroniska. Do osób, które zna radośnie podbiega, opiera się przednimi łapkami o człowieka, mordka się cieszy i Teodora trzeba głaskać. Niestety w takich sytuacjach inny pies nie może przyjść na głaskanie, Teodor staje się wówczas bardzo zazdrosny i może ugryźć człowieka. Kiedy zdarzają się między nim a innym psem scysje wówczas nie można ingerować ponieważ jest pewne, że Teodor ugryzie osobę pragnącą zakończyć psią kłótnie.

Teodor toleruje suki ale z psami bywa różnie. Nigdy nie zdarzyło się, żeby pogryzł się z innym psem ale czasami wszczyna kłótnie dlatego najlepszym domem dla niego byłby dom bez innych zwierząt i najlepiej bez dzieci.

Zauważyliśmy też, że Teodor nie lubi mężczyzn. Teo potrafi podbiec do obcego mężczyzny i ugryźć w nogę. Co Teodor przeżył kiedyś, tego nie wiemy ale jego reakcje wskazują na to, że nie było to nic dobrego.

Teodor to pies dla bardzo odpowiedzialnych i doświadczonych ludzi, którzy podejmą się pracy z psem, skonsultują zachowania psa z behawiorystą i nie poddadzą się przy pierwszych porażkach. Adopcja Teodora będzie bardzo trudna ale mamy nadzieję, że w końcu się uda bo to fajny i mądry psiak, po prostu skrzywdzony kiedyś przez ludzi.

Teodor przebywa w schronisku w Skierniewicach.

Kontakt: Małgorzata 691129389

 

www.pupilove.pl schronisko psy do adopcji z całej polski

psy do adopcji schronisko

Komentarze

komentarze


schronisko psy do adopcji