Psy do adopcji, schronisko, dodaj psy do adopcji. Dołącz do społeczności, schronisko dla zwierząt z całej Polski, uratuj świat pupila! www.pupilove.pl

Tytus

110
Pupilove.pl

Radosny Tytus, proludzki, bardzo pojętny psiak szuka domu!

Tytus to duży kilkuletni pogodny pies uwielbiający ludzi. Przybłąkał się bardzo wychudzony na osiedle jednego z podwarszawskich miast ciągnąc łańcuch przyczepiony do szyi. Udało nam się zorganizować Tytusowi dom tymczasowy pod Warszawą. Tytus jest pogodny, radosny, uwielbia się przytulać i mieć koło siebie ludzi. Coraz dłużej skupia się na przewodniku, z radością przybiega na zawołanie, uwielbia smaczki które dostaje w nagrodę za dobre zachowanie lub wykonanie komendy.
Kocha towarzystwo ludzi w każdym wieku, bardzo lubi być głaskany i czesany, uwielbia spacery. W mieszkaniu zachowuje czystość, choć zostawiony sam w domu może narobić lekkiego bałaganu próbując wydostać się za opiekunem. Nie nadaje się na stróża: na podwórko wpuści każdego serdecznie go witając – moze wystraszyć jedynie posturą. Z akceptacją kotów bywa różnie, za to akceptuje konika, który czasem odwiedza go na podwórku. Ma dość silny instynkt łowiecki – szczególnie jeśli coś przed nim ucieka.
Tytus jest pod opieką behawiorysty, ma bowiem trudności w relacjach z innymi psami (dlatego idealny byłby dla niego dom bez innych psów), lęki wynikające z nowych sytuacji i miejsc przejawiające się nadmiernym podekscytowaniem. Trochę boi się także grzmotów i wystrzałów. Pracy wymaga także nauka chodzenia na smyczy (chociaż tu poczynił już ogromne postępy i można już powiedzieć, że ładnie spaceruje) ale we wszystkich powyższych dziedzinach Tytek zrobił spore postępy i jego zachowanie bardzo dobrze rokuje.

Tytus szuka spokojnego, konsekwentnego opiekuna z doświadczeniem w wychowaniu psów, bo dość szybko wyczuwa komu może „wejść na głowę”, jego zachowanie wymaga jeszcze sporo pracy, gdyż prawdopodobnie w swoim życiu nie otrzymał odpowiedniego „psiego wykształcenia”. Jest to pies, który potrzebuje jasnych zasad i konsekwencji w postępowaniu z nim, co wiąże się z poświęceniem mu czasu i uwagi. Jest tego wart, bo przy dość pospolitej urodzie jest w nim coś, co od razu wzbudza sympatię i ciepłe uczucia, a jego śliczne oczy wyrażają ufność i przywiązanie do człowieka.
Pies jest wykastrowany, zostanie zaczipowany.

Więcej informacji o psiaku: tel. 668 152 186

Komentarze

komentarze


Pupilove.pl
http://www.pupilove.pl

"Ratując jednego psa nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa"

schronisko psy do adopcji